wartość koszyka: €0 ; ; dostawa od 10 pln, do darmowej dostawy brakuje 400 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
kod promocyjny
OK
Produkt   rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 pln, do darmowej dostawy brakuje 400 pln
do zapłaty: €0
kod promocyjny
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

zestawy sygnalizatorów (3)

Zestawy sygnalizatorów z centralką

Jeżeli należysz do grupy wędkarzy, którzy lubią łowić na kilka wędek jednocześnie to w tym dziale znajdziesz to czego szukałeś. Firma Vimarco przygotowała elitarne zestawy sygnalizatorów brań z centralką. Najlepsze czujniki brań w swojej klasie, które z ogromną precyzją i wrażliwością zasygnalizują branie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. Czy każdy wędkarz potrzebuje zestawu sygnalizatorów z centralką? Obecnie rynek sprzętu wędkarskiego dostarcza wszystkiego czego aktualnie potrzebuje wędkarz. Oczywiście ilość potrzebnego sprzętu wzrasta wraz z doświadczeniem wędkarza, ale także wraz z wyborem i odwiedzaniem coraz liczniejszych łowisk(gdyż każde łowisko ma swoje wymagania). Coraz częściej wędkarze wykorzystują ciepłe noce na złowienie swoich okazów.

Jakie wymagania dotyczą sprzętu wędkarskiego?

Sprzęt wędkarski z uwagi na styczność z różnymi warunkami atmosferycznymi(słońce, deszcz, rosa czy mgła) powinien być zabezpieczony przed wilgocią, a do tego zazwyczaj posiada wygodny i miły dla oka pokrowiec. Jak wiadomo sprzęt wędkarski jest produkowany z przeznaczeniem na różne rodzaje wędkowania (jak wędkarstwo karpiowe, gruntowe, spławikowe czy muszkowe). Niektóre ze sposobów wędkowania wymagają dłuższych pobytów nad wodą(czasem spędzenia nocy nad wodą) czemu sprzyjają takie urządzenia jak zestaw sygnalizatorów z centralką. Taki zestaw jest poszukiwany przez wielu wędkarzy, gdyż pozwala on na spokojny sen nawet w trakcie wędkowania. Po zainstalowaniu zestawu sygnalizatorów każdy wybudzony przez sygnał dźwiękowy wędkarz będzie wiedział, na której wędce jest branie.

Jak wybrać odpowiedni zestaw sygnalizatorów z centralką?

Wędkarz zawsze ma wybór, gdyż zestaw sygnalizatorów można wybrać z centralką lub też bez niej. Zadaniem centralki jest przekazanie informacji wędkarzowi o braniu nawet w znacznej odległości od stanowiska. Sygnalizator bez centralki sprawdza się w ciągu dnia i gdy łowi się w towarzystwie. Jednakże zakup zestawu sygnalizatorów z centralką jest polecany przede wszystkim wędkarzom, którzy decydują się na nockę w oczekiwaniu na wymarzony okaz. Wybudzenie z głębokiego snu przez same sygnalizatory może być niemożliwe. Tymczasem zestaw sygnalizatorów z centralką(która znajduje się przy uchu) pozwoli na zacięcie każdej ryby. Zestawy sygnalizatorów z centralą pozwalają na rozłożenie namiotu  w większej odległości od wody i zarzuconych wędek. Wybierając zestaw sygnalizatorów wędkarz powinien brać pod uwagę takie cechy jak zasięg centralki(zwykle w graniach 150m), odpowiednia czułość sygnalizatora informującego o braniu czy głośność sygnalizatora lub dodatkowe opcje(jak zabezpieczenie przed kradzieżą sprzętu). Zwykle wędkarze, którzy zakupili tylko zestaw sygnalizatorów w późniejszym czasie decydują się na dokupienie centrali. Dodatkowo w zakupionym zestawie zazwyczaj dołączone jest etui oraz baterie, co ułatwia transport całego zestawu i zabezpiecza przed zniszczeniem oraz zapewnia, że kolory sygnalizatorów na pewno się nie powtórzą. Poza istnieje wybór co do ilości sygnalizatorów w zestawie w zależności od potrzeb i mogą to być zestawy 2+1, 3+1 czy nawet 4 +1.

Jak działają sygnalizatory?

Elektroniczne sygnalizatory brań mają zdolność czytania ruchu żyłki i dlatego też może podczas brania emitować głośne dźwięki. W przypadku wyższej klasy sygnalizatorów charakteryzują się wbudowanymi przekaźnikami, które przekazują droga radiową informację o pojawieniu się brania. Przekazanie informacji na centralkę pozwala na spokojne spędzenie czasu nad wodą bez uporczywego wpatrywania się w wędki. Sygnalizatory wyposażone są w kilka poziomów głośności, czułości oraz kilka tonów różnych dźwięków. Zazwyczaj posiadają gwint, który pozwala na ich dopasowanie do podpórek, podów czy innych oraz pamięć ostatniego brania. W przypadku sygnalizatorów możliwe jest sygnalizowanie dźwiękiem z jednoczesnym świeceniem diody led w kolorze przypisanym do konkretnego sygnalizatora lub sygnalizowanie wibracjami w połączeniu ze świeceniem diody. Sygnalizatory mogą posiadać opcję regulacji jasności świecenia czy wyboru koloru diod. Z kolei centrala powinna być odporna na warunki atmosferyczne, niskie temperatury i wilgotność.


Obudowa sygnalizatora powinna być wykonana antypoślizgowym natryskiem, który zapobiegnie wyślizgnięciu się sygnalizatora z ręki. Sygnalizator powinien reagować przy braniu zarówno od brzegu jak i do brzegu. W najnowszych zestawach można spotkać linijkę diodową RGB, która precyzyjnie przekazuje impulsy z sygnalizatora (w takim samym kolorze jak dany sygnalizator). Może być także wyposażony w podświetlanie nocne. Oczywiście należy jeszcze wspomnieć o niezastąpionym podczas karpiowych zasiadek swingerze, który po podłączeniu do sygnalizatora może świecić podczas brania synchronicznie z diodą sygnalizatora. Ponadto swinger posiada ruchomy obciążnik, który pomaga wyregulować naprężenie żyłki w zależności od warunków atmosferycznych. Swinger jest zwykle montowany  do podpórki pod sygnalizatorem brań lub widełkami. Natomiast w trakcie łowienia możliwe jest szybkie podłączenie lub odłączenie od zestawu dzięki złączce. W nocy łatwo znaleźć swingera dzięki zainstalowanemu miejscu na świetlik. Warto podkreślić, że zestawy sygnalizatorów z centralą są już dostępne za cenę od 400złotych wzwyż. Ponadto należy pamiętać, ze zasięg sygnalizatorów i centralki jest uzależniony od pogody i ukształtowania terenu. Jednakże posiadanie zestawu sygnalizatorów z centralą ułatwia regularne i intensywne wędkowanie bez względu na porę dnia. Chociażby z tego powodu warto zaopatrzyć się w taki zestaw. Poza tym ciągła inwestycja i rozwój posiadanego sprzętu wędkarskiego jest związana ze zdobywanym doświadczeniem i chęcią zdobywania coraz większych ryb. Zestaw sygnalizatorów z centralą pozwala na połączenie pasji z wypoczynkiem na łonie natury bez pilnowania wędek i kolejnych brań(nawet w nocy). Zestaw taki podnosi komfort wędkowania i zapewnia informację o każdym braniu. Poza tym często sygnalizatory są automatycznie podświetlane małą diodą,  co umożliwia lokalizację zestawu. Poza tym dzięki pełnemu zestawowi udając się w kierunku wędek wiadomo jest, na której jest branie. Poza tym doświadczeni wędkarze są zdecydowanie za zakupem sygnalizatorów od razu z centralą(co gwarantuje pełne dopasowanie i brak późniejszych poszukiwań konkretnej centrali). Centrala wymaga zwykle zasilania w postaci baterii AAAx3.

Sygnalizatory brań opinie

Bardzo dobre opinie na temat sygnalizatorów brań Vimarco można znaleźć w internecie. Wiele for wędkarskich zawiera cenne informacje i porady dotyczące sygnalizatorów brań. Poczytaj, zastanów się, obejrzyj nasze filmiki na YouTube, a dowiesz się czy warto sięgnąć po nasze produkty.