wartość koszyka: 0 pln ; ; dostawa od 10 pln, do darmowej dostawy brakuje 400 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
kod promocyjny
OK
Produkt   rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 pln, do darmowej dostawy brakuje 400 pln
do zapłaty: 0 pln
kod promocyjny
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Elektroniczne sygnalizatory brań z centralką

Oryginalna kolekcja profesjonalnych sygnalizatorów brań Vimarco. Proponujemy Państwu szeroki wybór mechanicznych oraz elektronicznych sygnalizatorów brań. Kupicie u nas zarówno zestawy sygnalizatorów z centralką, jak i osobno same centralki. Stwórz swój własny zestaw i ciesz się z posiadania najlepszych akcesoriów wędkarskich na rynku. Każdy doświadczony wędkarz wie, że zakupiony sprzęt może przekroczyć nawet wartość mieszkanie. Skupowanie sprzętu wędkarskiego jest spowodowane chęcią wypróbowania wszelkich nowinek, ale także zamiarem przechytrzenia ryby, która nie reaguje na zwykłe zestawy, zanęty czy inne sposoby. Wędkarz z długoletnim stażem sam nie wie, kiedy nazbierał tyle sprzętu, że potrzebuje dla niego osobnego pomieszczenia. Oczywiście każdy sprzęt jest potrzebny.


Po co wędkarzowi elektroniczne sygnalizatory brań?

Każdy zajmujący się wędkowaniem wie, że sygnalizatory brań dzielimy na elektroniczne oraz mechaniczne. Obydwa rodzaje sygnalizatorów mają na celu odczytanie ruchów żyłki, gdy ryba bierze. W sytuacji, gdy ryba zaczyna brać sygnalizator emituje dźwięk, który powiadamia wędkarza (mogącego znajdować się nawet w pewnym oddaleniu). Sprzęt mający ułatwiać wędkowanie wyposażony powinien być w przekaźnik, których przekazuje drogą radiową informacje o braniu. Zasięg odbiornika  wynosi około 100 m w każdych warunkach, w sprzyjających może to być nawet około 500 m. Z kolei sygnalizator mechaniczny informuje o braniu poprzez ukazanie zmiany naprężenia żyłki na wędce. Sygnalizatory są wręcz niezbędne, gdy wędkarz pozostaje przy łowieniu ryb metodą gruntową. Elektroniczne sygnalizatory brań są szczególnie potrzebne, gdy wędkarz decyduje się na długą i męczącą zasiadkę. Co istotne sygnalizatory są produkowane przez niemal wszystkie znane firmy zaopatrujące wędkarzy i można je zakupić w sklepach stacjonarnych jak i internetowych.


Kto powinien zdecydować się na sygnalizatory wędkarskie?

Zazwyczaj początkujący wędkarze decydują się na metodę spławikowo-gruntową, co jest dobrą okazją na wypróbowanie sygnalizatorów na spokojnej wodzie. Natomiast niezbędnym wyposażeniem sygnalizatory będą dla karpiarzy. Przy wyborze sygnalizatora brań warto zwrócić uwagę na wszechstronność zastosowania, czyli im więcej opcji tym lepiej, gdyż ze zdobywaniem doświadczenia rozwijana jest technika połowu i rośnie potrzeba zastosowania niektórych urządzeń (na różne sposoby). Często wybór pada na sygnalizator brań z centralką, co pozwala na kolorystyczny podział brań na poszczególne wędki. Istotny jest także zasięg, który sygnalizatory brań posiadają od 250 - 300 metrów (w zależności od warunków).


Jakie sygnalizatory brań kupić?

Wędkarze decydujący się na krótkie jednodniowe wyprawy wybierają najprostsze modele. Z kolei osoby bardziej nastawione na upolowanie większej ryby wybierają bardziej rozbudowane modele. Wybór sygnalizatorów przede wszystkim obejmuje parametry czułości i sposobu sygnalizacji, możliwość mocowania na samej wędce lub na do statywu, gdyż zazwyczaj wszystkie sygnalizatory oparte są na metodzie wykrywania brania jakim jest czujnik ruchu żyłki. Na wybór rodzaju sygnalizatora wpływa przede wszystkim łowisko, z którego wędkarz korzysta, gdyż to właśnie swoje stanowisko wędkarskie musi on przygotować i dostosować do  warunków na łowisku. Ustawiając parametry sygnalizatorów musi wziąć pod uwagę np. wiatr(przy słabym czułość powinna być większa, a przy mocniejszym wietrze zmniejszyć czułość, co zapobiegnie nietrafionym alarmom). Sygnalizatory są niezastąpione, gdy pojawia się słaba widoczność(np. gęsta mgła) lub noc(idealna pora dla karpiarzy). W takich warunkach spławik czy żyłka są praktycznie niewidoczne. Tymczasem sygnalizator brań zaopatrzony jest w sygnalizator dźwiękowy i diodę led, co umożliwia zacięcie w ciemności i w słabej widoczności. Można także zdecydować się na zakup sygnalizatora brań z centralką, co pozwoli na odebranie informacji o braniu nawet kilkadziesiąt metrów od wędki(np. będąc w namiocie czy przy aucie. Sygnalizatory brań z centralą zapewniają sporą swobodę, w szczególności gdy używa się więcej niż jednej wędki. Przy wyborze sygnalizatora warto zwrócić uwagę na możliwość zmiany tonu emitowanego dźwięku czy zmianę głośności sygnału oraz możliwość ustawienia wibracji, gdy wędkarz nie jest jedyny na łowisku.


Czy warto zdecydować się na sygnalizatory wędkarskie?

Sygnalizatory wędkarskie są w stanie realnie poprawić wyniki osiągane przez wędkarzy na całym świecie. Według wędkarzy centralka powinna być wykonana z duraluminium(dzięki czemu jest niesamowicie odporna). Bardzo wygodnym rozwiązaniem są diody zmierzchowe na sygnalizatorach, które włączają się automatycznie. Są to powody, dla których warto zdecydować się na zakup.


Czym różnią się sygnalizatory brań mechaniczne i elektroniczne?

Sygnalizatory brań mechaniczne to przede wszystkim swingery, hangery. Główną różnicą jest rodzaj zastosowanego ramienia. W przypadku swingera jest to sztywne ramię, a hanger posiada ramię ruchome. Taki sygnalizator mechaniczny może być podświetlany z możliwością połączenia go z sygnalizatorem poprzez mini jacka. W sygnalizatorach tych stosowane są różne rodzaje zaczepów żyłki. Stosowane są zaczepy na: namagnesowane kulki, system zapadkowy, dwa bolce, które są oparte o siebie z regulacją siły wypięcia.


Czasami spotykane są mechaniczne sygnalizatory brań, które posiadają ramię z regulacją siły naciągu, dzięki czemu mają możliwość redukcji luzów na bardzo dużych odległościach. Natomiast elektroniczne sygnalizatory brań pozwalają na wybór spośród produktów z ustawieniami głośności, tonów, czułości czy też koloru diod. Obecnie popularnością cieszą się sygnalizatory brań z centralą, dzięki czemu możliwe jest sygnalizowanie brań na bardzo duże odległości średnio około 150 metrów. Dzięki bogatej ofercie na rynku produktów dla wędkarzy możliwe jest indywidualnie dobranie sprzętu do własnych potrzeb i wymagań. Dzięki temu każdy wędkarz otrzyma informację o braniu, jego agresywności, kierunku czy tempie. Zazwyczaj sygnalizatory elektroniczne posiadają w 3 lub 2 pokrętła pozwalające na regulację głośności oraz tonu głosu i czułości. Jednak najważniejsza rada od doświadczonych karpiarzy brzmi, aby centralkę kłaść obok łóżka karpiowego lub pod nim, aby na pewno złapać karpia w realnym świecie.  Zakup sygnalizatorów może zawierać takie zestawy jak 2+1 (z centralką,  3+1 (z centralką) czy 4+1 (z centralką).